wrosound.com

Odkrywamy kolejne karty w line-upie!


Melancholijna elektronika, gęste bity, tajemnicze urodziny oraz muzyka przywołująca wspomnienia – do line-upu WROsoundu dołączyli kolejni artyści.

Do tej pory poznaliśmy program sceny głównej przygotowany na pierwszy dzień festiwalu oraz część składu lokalnej sceny. Teraz uzupełniamy kilka niewiadomych. Tegoroczny line-up „Tak Brzmi Wrocław” zamyka skład Zima Stulecia, czyli Marek Pędziwiatr i Marcin Rak, którzy wystąpią 14 lipca. Ich brzmienie jest trudne do gatunkowego szufladkowania. Oscyluje wokół melancholijnej muzyki elektronicznej. Dla jednych będzie to techno, inni usłyszą tu częściej elementy house’u, a to wszystko w towarzystwie muzyki improwizowanej na syntezatory i perkusje. Na koncie mają debiutancki album „Minus 30°C”.

Poznaliśmy też sporą reprezentację drugiego dnia festiwalu. Pierwszym artystą, który pojawi się na dużej scenie jest zespół brodachè, który pływa w zmieszanych wodach elektroniki, alternatywy i popu. Lubią gęstość w bicie i przestrzeń w bycie, a w swoich eklektycznych występach na żywo wykorzystują między innymi gitary, syntezatory, flety i wokale.

WROsound będzie również miejscem wyjątkowego święta – wszystko za sprawą 10 urodzin zespołu BOKKA. Muzycy od dekady zaskakują swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi – od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album „Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny „Life On Planet B”, na apokaliptycznym „Blood Moon” kończąc. Rok 2023 zespół świętuje pod hasłem „BOKKA HITS 10!”.

W tegorocznym line-upie nie mogło zabraknąć producenta muzyki elektronicznej. Matt Relton, alias Kidnap, po raz pierwszy zdobył uznanie wygrywając nagrodę iTunes Best Electronic Track w 2012 roku za utwór „Vehl”. Nieustannie eksperymentując z brzmieniem dźwięków, artysta z Sheffield szybko wykreował unikalne i przemyślane brzmienie. Kidnap konsekwentnie tworzy muzykę, która przywołuje wspomnienia. Poprzez użycie wokalu, skomplikowanych perkusji i melodii, jego produkcje wyczarowują emocje z głębi.

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound, organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław, odbędzie się w dniach 14-15 lipca na placu przed Impartem we Wrocławiu. W pierwszej puli za pojedynczy bilet zapłacimy 119 złotych, 209 złotych za dwudniowy karnet. Bilety na drugi dzień festiwalu będą dostępne również na stronach: www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl

14 lipca: Tricky, Brodka, asthma, Serca, Zima Stulecia, Baby Meelo, Guest Julka

15 lipca: Kidnap, BOKKA, brodachè, We Draw A, EKHTO, Rycerzyki i inni