wrosound.com

Już za moment WROsound 2022 – poznaj dodatkowe atrakcje!

Bardzo ważną częścią festiwalu stały się hasła urban jungle i less waste oraz to, co się pod nimi kryje. Poza koncertami na wrocławskim placu przed Impartem i na scenie Tak Brzmi Wrocław, na uczestników będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji takich jak warsztaty, pokazy i konsultacje.

 

Samo  hasło urban jungle symbolizuje przestrzeń, w której odbywa się wydarzenie – zielony plac przed Impartem zlokalizowany w sercu Wrocławia, ale także oryginalne wybory muzyczne, które tę przestrzeń wypełniają. Zależy nam nie tylko na dobrej muzyce. Staramy się także wdrażać metodę less waste w organizacji i realizacji wydarzenia m.in.: przerabiając nośniki reklamowe na torby używane przez lata, dzięki współpracy z MPWiK udostępniamy darmową kranówkę, ograniczamy druki i zmniejszamy zużycie plastiku do minimum.

 

W tym roku wraz z Ekosystemem – 16 lipca, gdy na scenie głównej królować będzie muzyka elektroniczna – organizujemy zbiórkę elektroodpadów pod hasłem „Elektroday”. Będziemy  odrestaurowywać stare meble z pracownią Wynalazki, tworzyć doniczki ze starych słoików z Panem Kwiaciarzem i zachęcać do zakupu własnych drzew od start-upu Dotlenieni. A jeśli na festiwal wybieracie się rowerem, to tylko tym od Nextbike, ponieważ na czas festiwalu dostaliśmy od nich własną stację rowerową. Na rowerach będzie można także wykręcić świeży sok – taką zabawę zaproponuje Motorpol. Dla odważnych Breslau TattRoom przygotuje festiwalowe pamiątki, które zostaną z Wami na zawsze. Większość dodatkowych atrakcji będzie dostępna w niebiletowanej strefie URBAN JUNGLE Market. Tam też pod hasłem „VINTAGE Days” pojawią się wystawcy z vintage ubraniami i winylami, a to wszystko dzięki współpracy z Koty Vintage Yard SALE.