Po raz kolejny zapytaliśmy przyjaciół festiwalu WROsound „Na co się wybierzesz podczas tegorocznej edycji”?

Novika

Program festiwalu przedstawia się ciekawie, a ja lubię przy takich okazjach być zaskakiwana, więc z chęcią sprawdziłabym na przykład artystów występujących w ramach BDTA showcase . Bardzo ciekawi mnie też Afrojax solo, w oderwaniu od Afro Kolektywu. W line-up’ie sporo projektów, które miałam już okazję usłyszeć na żywo i z czystym sumieniem mogę polecić: Night Marks Elctric Trio (uwielbiam!), grupa Sonar ze swoim polsko-języcznym trip-hopem, czy tryskająca energią MIN’t. Gdyby nie to, że będę towarzyszyć mu na scenie, na pewno wybrałabym się też na występ AGim’a:)

 


dsc_1689

Endy Yden

Na pewno wpadnę posłuchać Agima. Spodziewam się turbowycieczki w kosmos. Przez “Rajkę” stałem się zniecierpliwionym fanem i czekam bardzo na większe wydawnictwo. Jeśli piątek nie sprawi mi niespodzianki, zostanę do samego końca, by potańczyć z Kubami z KVBA. W sobotę planuję zdążyć na showcase UKM, a finałowe tańce odprawić przy dźwiękach Christiana Löfflera. To będzie raczej dobry weekend.

 


dsc_1516

Ghosts of Breslau

Gdybym mógł być na tegorocznym WROsound, na pewno wybrałbym się na showcase projektów z labelu BDTA, coś dla fanów awangardowej elektroniki w rytmicznych (Mazut, Palcolor), jak i ambientowych (Urok) odcieniach. Sprawdziłbym też z ochotą jak Pink Freud radzi sobie z interpretacją muzyki geniuszy z Autechre.

 


15556499_10210634846698000_1120669024_o

Maciek Przestalski

Lubię ideę WROSoundu i myślę, że pomysł corocznego spotkania wrocławskiego środowiska muzycznego, zasługuje na większe zainteresowanie publiczności. W piątek,, drugiego dnia edycji 2016, interesują mnie wizyty gości z innych części Polski. Od kilku osób słyszałem już, że koncerty z cyklu „Pink Freud plays Autechre” wypadają doskonale. Ciekawe, jak solowo prezentuje się Legendarny Afrojax, bo lubiłem kiedyś Afro Kolektyw, a ich ostatnie płyty są bardzo średnie. W sobotę zdecydowanie interesujący może być showcase BDTA, bo to dobre rzeczy do słuchania live. A najpewniej świetnie będzie ok 23:00, kiedy Night Marks Electric Trio zagrają razem z Pauliną Przybysz i Rasem.


foto Noviki: J. Stankiewicz