W tym roku ponownie łączymy siły ze start-upem społecznym Dotlenieni.org, a nasze wspólne działania będą miały niezwykle efektowny koniec. Na wrocławskich Osobowicach razem z uczestnikami festiwalu posadzimy najprawdziwszy las.

Od zeszłego roku nasz festiwal wkroczył na drogę dobrych praktyk – w produkcji i realizacji staramy się podejmować działania proekologiczne. Zmieniliśmy już sporo z naszych festiwalowych przyzwyczajeń m.in.: ograniczamy druki do minimum, staramy się produkować uniwersalne materiały, rozdajemy darmową kranówkę, zmniejszamy zużycie plastiku. W 2022 roku chcemy pójść o krok dalej i zrobić coś, co w dłuższej perspektywie przyczyni się do poprawy środowiska naturalnego. Razem z Dotlenieni.org oraz uczestnikami festiwalu zasadzimy wspólnie WROsoundowy las.

Co zawdzięczamy drzewom?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym pytaniem. Bez względu na to, czy mieszkamy na wsi, czy w dużej aglomeracji, każdego dnia widzimy dziesiątki lub setki drzew. Są tak oczywistym elementem naszego otoczenia, że właściwie przestaliśmy na nie zwracać większą uwagę. Oczywiście każdy z nas zdaje sobie sprawę, że drzewa produkują tlen, a bez niego życie na Ziemi nie byłoby możliwe.  Jednak jest cała masa równie ważnych funkcji drzew. Ochładzanie powietrza, wytłumianie hałasu, regulacja obiegu wody w przyrodzie, składniki do produktów medycznych, a to tylko kilka przykładów – tłumaczy zespół Dotlenieni.org. Start-up od wielu lat zajmuje się działaniami związanymi z szeroko pojętą ekologią. Jednym z nich jest tworzenie nowych miejsc zielonych oraz sadzenie lasów we współpracy z przedstawicielami biznesu, samorządami i organizacjami pozarządowymi. Dzięki tym inicjatywom w samym roku 2021 zasadzili na terenie całej Polski ponad 130 000 drzew.

Wspólne dotlenianie miasta

Uczestnicy naszego festiwalu będą mieli okazję zakupić wirtualne drzewko, które Dotlenieni zamienią na prawdziwą sadzonkę, a następnie będą mogli wziąć udział w akcji nasadzania na wrocławskich Osobowicach. – Wstępnie cała akcja zaplanowana jest na jesień. Właściciele wirtualnych drzew – chętni na wspólne sadzenie tych realnych – dostaną od nas wszystkie szczegóły jak dołączyć do inicjatywy. Dla nas będzie to także forma budowania festiwalowej wspólnoty, w której ludzi łączy miłość do muzyki, wspólne przeżywanie występów na żywo, ale także potrzeba działania w słusznej sprawie. Wierzymy, że z naszą publicznością, także w kolejnych latach, zdziałamy wiele dobrego – mówi Daria Kubasiewicz, koordynatorka WROsoundu. Wszystkie szczegóły akcji będą dostępne na stronie www.wrosound.com oraz w social mediach festiwalu.

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound odbędzie się w dniach 15-16 lipca na placu przed Impartem.