Dwie charyzmatyczne osobowości wzbogaciły tegoroczny program festiwalu. Na wrocławskim placu przed Impartem wystąpią Ryfa Ri i Dub FX.

Ogłoszeni artyści z pewnością pretendują do miana „człowiek-orkiestra”, bo ich umiejętnościami i zainteresowaniami można obdzielić kilka osób. Ryfa Ri i jej Elopolo Band otworzą tegoroczny WROsound na dużej scenie na placu przed Impartem. Wszechstronna raperka i tancerka na co dzień współtworzy także składy WCK oraz od 2021 – razem z WdoWą i Reną – WRR. Poza tym zajmuje się nauczaniem języka angielskiego oraz prowadzi warsztaty z ruchu scenicznego. Jej ostatnie wydawnictwa to EPka „ELO POLO” oraz album „ELO POLO IDEOLO” – nagrane we współpracy z producentem Panamą.

Z kolei Benjamin Stanford aka Dub FX zamknie festiwal jako headliner drugiego dnia. Jego występy to imponujące one-man show – artysta jest ulicznym wykonawcą i producentem, który słynie z samodzielnego tworzenia skomplikowanych i efektownych utworów. Korzystając z różnych metod wokalnych, nagrywa swój głos na urządzenia używane do zapętlania i podkręca go efektami dźwiękowymi.  W ciągu ostatnich kilkunastu lat Dub FX sprzedał ponad 150 000 albumów, występował na największych festiwalach, zgromadził ponad 200 milionów wyświetleń na YouTube, a wszystko to bez obecności w komercyjnym radiu czy telewizji. We Wrocławiu artyście towarzyszyć będzie mistrz saksofonu – Mr Woodnote.

Nie poprzestaniemy tylko na koncertach ogłoszonego już składu.  – Przed nami jeszcze odkrycie kart sceny „Tak Brzmi Wrocław” ukrytej w podwórku Impartu. Tam w pełni stawiamy na lokalne składy, odwołując się tym samym do historii festiwalu. Z pozamuzycznych akcji – nadal podążamy drogą less waste, nie tylko w produkcji wydarzenia, ale także szykując dodatkowe atrakcje dla uczestników. Podczas festiwalu uruchomimy urban jungle market – przestrzeń pełną vintage ubrań i winyli, ale także warsztatów dotyczących niemarnowania, ponownego wykorzystywania i szukania patentów na życie w miejskiej dżungli. Sami kilka miesięcy temu zasadziliśmy festiwalową instalację, której finalny efekt zobaczymy dopiero na placu przed Impartem – mówi Daria Kubasiewicz ze Strefy Kultury Wrocław.

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound odbędzie się w dniach 15-16 lipca na placu przed Impartem. Bilety są dostępne również na stronach: www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl.

15 lipca: Zdechły Osa, Szczyl LIVE, NANGA, Ryfa Ri & Elopolo Band

16 lipca: Dub FX feat. Mr Woodnote, Janus Rasmussen (Kiasmos) LIVE, RYSY feat. Justyna Święs & Michał Anioł, Niemoc feat. Misia Furtak & Kacha Kowalczyk