Hipnotyczna elektronika, mistrzowie żonglerki muzycznymi konwencjami i wyznawcy filozofii orientu. WROsound wzmacnia skład pierwszego dnia festiwalu wystąpią HVOB, Coals i Syny.

17 lipca na placu Społecznym wystąpi HVOB – jeden z najbardziej ekscytujących elektronicznych składów w Europie. Pochodzący z Wiednia duet, czyli Anna Müller  i Paul Wallner wspólnie odpowiadają za hipnotyczne produkcje z domieszką melancholii, które zapewniły im wyprzedane trasy koncertowe m.in. w Ameryce, Australii oraz Azji. Na WROsoundzie wystąpią w wersji live z towarzyszeniem perkusisty.

Do piątkowego line-upu dołączył także zespół Coals, mistrzowie żonglerki konwencjami, w której hip-hop łączy się z abstrakcyjnymi beatami i estetyką lat ’00. Grupa ma na koncie nie tylko świetnie przyjęty, debiutancki krążek „Tamagotchi” i EP-kę „Klan”, ale też koncerty na takich festiwalach jak Reeperbahn, Primavera Sound czy Eurosonic.  Na WROsoundzie zaprezentują nowe wydawnictwo, które promują single “sleepwalker” i “pearls”.

Poza tym swoją filozofię orientu zaprezentuje rapowy duet Syny. Piernikowski i 1988 słyną z wizjonerskich produkcji, wobec których nikt nie pozostaje obojętny oraz specyficznej aury koncertowej, co pozwala postrzegać ich jako pewne emocjonalne zjawisko. Swoją filozofię zawarli na dotychczas wydanych krążkach “Orient” i “Sen” oraz solowych wydawnictwach: Piernikowski – „No Fun” i „The best of moje getto” oraz 1988 – „Gruda”.

Dwa nowe składy dołączają do francuskiego producenta muzyki elektronicznej Thylacine, zespołu Meek, Oh Why?, który przyjedzie do Wrocławia z nowym krążkiem “Zachód”, wrocławskiej kompozytorki i wokalistki MIN t oraz – powracającego na scenę po kilku latach – WOODKIDA  który 19 lipca zagra koncert zamknięcia festiwalu. W sprzedaży są już bilety na ten występ oraz 3-dniowe karnety obejmujące koncerty od 17 do 19 lipca. Wkrótce do sprzedaży trafią karnety 2-dniowe oraz pojedyncze bilety na 17 i 18 lipca.