wrosound.com

WROsound zaprasza na muzyczną rozgrzewkę z zespołem Ostatni Dzień Lata!

Strefa Kultury Wrocław przygotowała dodatkowe wydarzenie, które będzie wstępem do koncertowych emocji festiwalu WROsound.

„WROsound x urban jungle x warm up” pod takim tytułem kryje się dodatkowy koncert, który odbędzie się w bezpośrednim sąsiedztwie placu przed Impartem – Porcie Węglowym Beach Bar, prowadzonym przez Aquapark Wrocław. Przestrzeń otwarta pod koniec maja tętni życiem nie tylko w weekendy i konsekwentnie poszerza swoją ofertę wydarzeń i atrakcji dla mieszkańców organizując jogę, kino plenerowe, czy silent disco. Pierwszym koncertem na scenie Portu Węglowego będzie propozycja organizatorów festiwalu WROsound, który od początku istnienia wspiera lokalnych artystów.

1 lipca zobaczymy występ wrocławsko-warszawskiego zespołu Ostatni Dzień Lata założonego w 2019 roku przez muzyków, których połączyła fascynacja sceną indie-rockową. W jego skład wchodzą: Łukasz Dygudaj, Piotr Grzegorowski, Kuba Lipiński, Maciej Szemraj oraz Piotrek Wit. Na koncie mają EPkę „Stories znajomych” z 2022 roku i popularne single „Kino Wolność” oraz „Dziewczyna w kolorze słońca” z 2023 roku. Ich twórczość została już doceniona przez rozgłośnie radiowe (m.in. Radio 357 i Eska Rock), organizatorów festiwali (Męskie Granie) i showcase’ów (wrOFFław). Obecnie szykują się do wydania debiutanckiego albumu.

WROsound, który przez lata był festiwalem zapraszającym wyłącznie lokalnych artystów, obecnie realizuje dużo szerszy program muzyczny. W tym roku 14 i 15 lipca na placu przed Impartem, na scenie głównej wystąpią: Tricky feat. Marta, Brodka, asthma, Serca, Katy B, Kidnap, BOKKA oraz brodachè. Natomiast na scenie „Tak Brzmi Wrocław”, która nawiązuje do pierwszych edycji festiwalu, zagrają: Zima Stulecia, Baby Meelo, Guest Julka, We Draw A, EKHTO oraz Rycerzyki. Bilety na to wydarzenie są dostępne również na stronach: www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl

Wstęp na „WROsound x urban jungle x warm up” 1 lipca w Porcie Węglowym Beach Bar jest bezpłatny.

WROsound x urban jungle x warm up

1 lipca, godz. 19:00

Port Węglowy Beach Bar, ul. Na Grobli 4