wrosound.com

Wrocławskie brzmienia mają swoje miejsce na WROsoundzie!

Sad disco, bezczelnie szczere wersy, klimat lat 80. i liryczna wrażliwość. Scena „Tak Brzmi Wrocław” wzbogaciła się o nowych artystów.

 

Od dwóch lat na WROsoundzie prężnie rozwija się projekt nawiązujący do korzeni festiwalu, który przed laty stawiał wyłącznie na lokalność. Scena „Tak Brzmi Wrocław” swój line-up kompletuje z najciekawszych muzyków związanych z miastem. Do ogłoszonej już Guest Julki, która wystąpi podczas pierwszego dnia festiwalu, dołączył Baby Meelo – człowiek-orkiestra reprezentujący wrocławski kolektyw i wytwórnię regime brigade.  Artysta w swojej twórczości konsekwentnie prezentuje kolejne rozdziały osobistych, ale i miejskich historii, osadzonych w hip-hopowej narracji. Na WROsoundzie porwie publiczność bez błyskotek i fajerwerków, ale wśród oparów dymu i z bezczelną szczerością w wersach.

 

Drugi dzień na lokalnej scenie otworzy skład Rycerzyki, czyli porozumienie wrocławsko-krakowskie. Zespół tworzy melodyjną i nawiązującą do klimatu lat 80. melancholijno-ekstatyczną muzykę wpisującą się luźno w nurt alternatywnego popu. W sierpniu 2021 ukazał się trzeci album Rycerzyków pod tytułem „Zniknij na zawsze”, a rok później album z remiksami, które przygotowali tacy artyści sceny niezależnej, jak Legendarny Afrojax, Pejzaż, Jakub Lemiszewski, Kadabra Dyskety Kusaje, Bogdan Sękalski, Ala Zastary, Xamille, Mucks. Następnie zobaczymy duet EKHTO – Anita Barton i Kuba Iwanejko, inspirowani synthpopem, elektroniką i melodyjnym techno, tworzą muzykę łączącą taneczny nastrój z liryczną wrażliwością. Duet czerpie inspiracje z takich grup jak Rüfüs Du Sol, GusGus i Röyksopp. Ich najnowsze single, „Cosy Mess” i „On Cloud 9”, powstały we współpracy z producentem Bartoszem Szczęsnym.

 

Headlinerem lokalnej sceny zostali weterani WROsoundu, czyli duet We Draw A założony w 2012 roku przez Piotrka Lewandowskiego (Indigo Tree) i Radka Krzyżanowskiego (Kamp!, La Giang). Zespół od pierwszego wydawnictwa wypracował swój rozpoznawalny styl (sad disco) i markę na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Na swoim koncie mają dwa albumy i cztery EPki, ale dopiero w 2022 roku zdecydowali się nagrać pierwsze utwory po polsku – „Ciemniej” i „ Nowy Świat”.

 

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound, organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław, odbędzie się w dniach 14-15 lipca na placu przed Impartem. Bilety są dostępne na stronach: www.wrosound.comwww.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl. W pierwszej puli za pojedynczy bilet zapłacimy 119 złotych, 209 złotych za dwudniowy karnet.

 

14 lipca: Tricky, Brodka, asthma, Serca, Guest Julka, Baby Meelo i inni

 

15 lipca: We Draw A, EKHTO, Rycerzyki i inni