Podczas tegorocznej edycji WROsoundu ponownie pojawi się scena poświęcona lokalnej scenie muzycznej.

Program złożony z wrocławskich artystów przez lata były znakiem rozpoznawczym festiwalu WROsound. Zeszłoroczna edycja wydarzenia skutecznie przypomniała tę część historii za pomocą  nowego konceptu, która skupia się właśnie na lokalnym podwórku muzycznym. W tym roku scena Tak Brzmi Wrocław powraca z nowymi propozycjami. Część programu ponownie została ułożona we współpracy z inkubatorem Tak Brzmi Miasto, dzięki temu czekają nas cztery różnorodne muzycznie koncerty. Kowalczyk x Serca to duet producencki z Wrocławia, który do współpracy nad długogrającym albumem zaprosił rapera i wokalistę Kowalczyka. Artyści w swoich utworach łączą m.in. indie/punk-rockowe brzmienia z trapowymi, energetycznymi bitami. Ślina to kwartet grający muzykę w pełni improwizowaną, charakteryzującą się długimi transowymi utworami zanurzonymi w ambientalnych chmurach, z których wyłania się krautrockowy rytm. LUSHY! tworzy trio – Karolczyk, Akerman i Rup. Fundamentem ich muzyki jest solidny groove i przestrzenne dźwięki, na których tle historia opowiadana jest melodią. Zespół eksperymentuje z wieloma gatunkami, zawsze jednak opierając swoje kompozycje na żywych instrumentach. Antonina – artystka i magistrantka psychologii pracująca w dziedzinie psychoonkologii, która swoją twórczość widzi jako sztukę użytkową. Jej muzyka może być jak apteczka, którą można sobie w dowolnej chwili otworzyć i wybrać coś potrzebnego na dany moment.

Na finał 15 lipca wystąpi zespół Kroki, który tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Drugi dzień zakończy Bluszcz – duet poruszający się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej, czerpiący z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80′ z wyraźnymi wpływami post-punku. We wrześniu 2020 r. zespół wydał swój trzeci krążek zatytułowany „Kresz”. Po koncertach czeka na nas jeszcze afterparty, które poprowadzą: undergroundowy, dziewczyński skład DJ-ski BITE, który tworzą Leandra, Kitty Sarcasm i Vicky Nasty (15 lipca) oraz Cheeba – pasjonat muzyki karaibskiej, szczególnie tej tworzonej przez jamajskich imigrantów w UK (16 lipca).

Wstęp na wydarzenia w ramach sceny Tak Brzmi Wrocław – która została ulokowana w podwórku Impartu – jest bezpłatny. Tegoroczna edycja festiwalu WROsound odbędzie się w dniach 15-16 lipca. Bilety na koncerty na głównej scenie są dostępne na stronach: www.wrosound.com, www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl.

15 lipca: Zdechły Osa, Szczyl LIVE, NANGA, Ryfa Ri & Elopolo Band

16 lipca: Dub FX feat. Mr Woodnote, Janus Rasmussen (Kiasmos) LIVE, RYSY feat. Justyna Święs & Michał Anioł, Niemoc feat. Misia Furtak & Kacha Kowalczyk