Elektroniczny projekt dwukrotnie nominowany do Grammy, nowy skład na polskim rynku muzycznym i jeden z najlepszych wokali polskiej sceny alternatywnej. Tycho, Biały Tunel i Baasch wzbogacili line-up festiwalu WROsound.

17 lipca

Drugim headlinerem tegorocznej edycji WROsoundu jest Tycho – elektroniczny projekt Scotta Hansena, który we Wrocławiu zaprezentuje swoją twórczość w wersji live.  Na scenie zobaczymy pełny skład, z którym Hansen koncertuje w ramach promocji ostatniej płyty „Weather”. Towarzyszyć mu będzie Zac Brown na basie i gitarze, Rory O’Connor na perkusji, Billy Kim Saint na klawiszach, gitarze i basie oraz Saint Sinner, czyli Hannah Cottrell – pierwsza wokalistka w szeregach projektu Tycho. Krążek „Weather”,  według samego autora jest zwieńczeniem jego 13-letniej działalności muzycznej. Album był nominowany do nagrody Grammy 2020 w kategorii Najlepszy album Dance/Electronic (tak jak jego poprzednik „Epoch” w roku 2016).  Wydany na początku roku singiel „Outer Sunset” zapowiada kolejny album Tycho – „Simulcast”, który ukaże się 28 lutego.

Biały Tunel to energia powstała ze zderzenia trzech muzycznych elektronów: Piotra Szmidta (Ten Typ Mes), Bartosza Tkacza i Bartka Pietrzaka (Szogun). Eklektyzm, którym emanuje ich muzyka, jest efektem wspólnych poszukiwań twórczych rapera, jazzmana i producenta hiphopowego. Artyści zabierają słuchaczy w bezkompromisową podróż przez świat nocnych klubów, filmowych wspomnień z lat dziewięćdziesiątych oraz intymnych opowieści w towarzystwie instrumentów dętych. Podczas koncertu Biały Tunel zaprezentuje świeży materiał oraz utwory z repertuaru Mesa w nowych aranżacjach. Wszystko to w obecności specjalnie wyprodukowanych wizualizacji.

18 lipca

Drugi dzień festiwalu zasili Baasch, wokalista, producent, kompozytor i autor tekstów. Znany z hipnotyzującego wokalu, mrocznego brzmienia i chwytliwych melodii. Oba jego albumy studyjne wydane w NEXTPOPie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach końcoworocznych jako jedne z najlepszych polskich płyt. Baasch to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. To również jedna z najbardziej autorskich propozycji na rodzimym rynku muzyki alternatywnej. Sam komponuje, pisze, produkuje i śpiewa swoje utwory. Wypracował własny, rozpoznawalny styl sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synth-popem.

Dotychczasowy line-up prezentuje się następująco:

17 lipca

Tycho

HVOB live

Coals

Meek, Oh Why?

Biały Tunel

Syny

18 lipca

Thylacine

Baasch

MIN t

19 lipca

Koncert zamknięcia: WOODKID

W sprzedaży są już bilety na koncert zamknięcia oraz 3-dniowe karnety obejmujące koncerty od 17 do 19 lipca. Wkrótce do sprzedaży trafią karnety 2-dniowe oraz pojedyncze bilety na 17 i 18 lipca.

Więcej informacji na www.wrosound.com