8. edycja festiwalu WROsound

15-17 grudnia, Impart

 WROsound to festiwal prezentujący szerokie horyzonty muzyczne i uniemożliwiający jednoznaczne określenie rodzaju muzyki, który jest prezentowany. Skład każdego festiwalu wyznacza Odra, która dzięki swojej naturalnej ścieżce pokazuje kierunek poszukiwań zespołów, kapel czy nowatorskich projektów muzycznych. W ubiegłych latach uczestnicy mieli już okazję wysłuchać twórczości artystów nie tylko z Polski, ale również z Czech i Niemiec, a od 2009 roku festiwal łącznie zaprezentował już  przeszło 90 zespołów oraz ponad 100 godzin muzyki granej na żywo.

Przy otwartości na zagranicznych artystów najważniejszy jest jednak wrocławski rynek muzyczny, potencjał jaki drzemie w lokalnych artystach, w ich kreatywności oraz bogactwie gatunków muzycznych, które tworzą. Na WROsound każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy spokojnych melodii, pasjonaci elektronicznych kompozycji, fani ciężkiego brzmienia, jak i również odkrywcy nowych, intrygujących projektów.

W tym roku impreza jest również częścią WEEKENDU ZAMKNIĘCIA PROGRAMU ESK Wrocław 2016. Na dwóch salach koncertowych Impartu ( i nie tylko) wystąpią m.in. Christian Löffler & Mohna,  Pink Freud ( z projektem Pink Freud plays Autechre), A_GIM feat. Novika & Klark, SONAR, Legendarny Afrojax, WE DRAW A ( w wersji silent koncert).

Oczywiście muzyka nie zna granic, jednak grupą, do której szczególnie kierowany jest festiwal są ludzie młodzi. Wrocław, jako miasto studentów stanowi niezwykły potencjał odbiorców festiwalu. WROsound wychodzi naprzeciw rodzimym wrocławianom, studentom przyjeżdżającym do naszego miasta z całej Polski, jak i studentom zagranicznym.

Pełną listę artystów, którzy wystąpią na festiwalu WROsound w tym roku można zobaczyć pod tym adresem.