wrosound.com

ONUKA

SCENA GŁÓWNA 20.07

ONUKA to ukraiński zespół electro-folkowy stworzony przez Natę Żyżczenko – wokalistkę, multiinstrumentalistkę i autorkę tekstów, wraz z Jewhenem Fiłatowem (THE MANEKEN) – muzykiem, kompozytorem, realizatorem dźwięku i reżyserem. Brzmienie ONUKA to organiczna mieszanka elektroniki, współczesnej muzyki pop i ukraińskich instrumentów ludowych. ONUKA jest pierwszym zespołem, który przedstawił szerokiej publiczności bogate dziedzictwo kultury ukraińskiej w kontekście muzyki współczesnej.

Podstawą programu występu zespołu są jego najpopularniejsze kompozycje, a także utwory z najnowszego albumu – „ROOM”. „ROOM” to czwarty album muzyczny zespołu, którego każda piosenka poświęcona jest szczególnym kwestiom, którym obecnie stawiają czoła Ukraińcy w związku z wojną. Utwór z tego albumu – „PEREMOHA” – trafił na playlistę EQUAL Global z prawie milionem subskrybentów, a zespół ONUKA został ukraińskim ambasadorem Spotify Equal.

 – Mam  nadzieję i głęboko wierzę, że każde odsłuchanie naszego utworu przybliża nas do zwycięstwa zarówno pośrednio, jak i dosłownie ponieważ muzyka jednoczy, leczy, ratuje, obdarowuje i przezwycięża – mówi Nata Żyżczenko jako ambasadorka Spotify Equal.