WROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUND

LINE-UP

SCENA GŁÓWNA x PLAC PRZED IMPARTEM

TRICKY FEAT. MARTA KATY B
BRODKA KIDNAP BOKKA
ASTHMA SERCA BRODACHÉ

SCENA TAK BRZMI WROCŁAW x PODWÓRKO IMPARTU

ZIMA STULECIA WE DRAW A
BABY MEELO GUEST JULKA
RYCERZYKI EKHTO

DO STARTU

dni
godziny
minuty
sekundy
WROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUND

AKTUALNOŚCI

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI

NAJBARDZIEJ EMOCJONUJĄCY
FESTIWAL WE WROCŁAWIU

ARTYŚCI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

FESTIWAL

TAK BRZMIAŁ WROCŁAW
Przez lata do programu – zgodnie z nazwą imprezy – zapraszaliśmy artystów odpowiedzialnych za to „jak brzmi Wrocław”. Koncerty odbywały się zimą w Imparcie i niejednokrotnie były to występy premierowe, oryginalne kooperacje muzyczne oraz projekty specjalne. Formułę po czasie rozszerzyła się o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – przez kilka kolejnych lat funkcję kuratora otrzymywała inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS, 2019 – Maciek Szabatowski, dziennikarz Radia RAM).

PRZEŁOMOWE ZMIANY
W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową stając się wydarzeniem outdoorowym. Zmianie uległa data i miejsce wydarzenia – scena plenerowa stanęła na podwórku ukrytym na tyłach Impartu. Dziesiąte urodziny pod hasłem #backyard świętowaliśmy m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M.

NOWY FORMAT
Podczas edycji w 2019 roku  poszliśmy o krok dalej i wykreowaliśmy nową, wypełnioną muzyką przestrzeń na placu przed Impartem. Niezmienna pozostała ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na dobry rap, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. W czerwcu we Wrocławiu wystąpili m.in.: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA oraz Król.

2020/2021
Realizację edycji 2k20 uniemożliwiła pandemia koronawirusa, dlatego od razu skupiliśmy się na przeniesieniu programu na przyszły rok. W 2021 roku WROsound po raz pierwszy odbył się pod hasłem urban jungle (miejska dżungla), zyskał oficjalną maskotkę, drugą scenę poświęconą lokalnym artystom oraz misję związaną z organizacją i realizacją wydarzenia w duchu dobrych praktyk – szczególnie tych proekologicznych.

URBAN JUNGLE & LESS WASTE
Obecnie WROsound to lifestylowe wydarzenie, które posiada dwie sceny – scenę główną na placu przed Impartem i scenę Tak Brzmi Wrocław w podwórku Impartu – oraz dodatkową strefę, która jest przestrzenią do realizacji przeróżnych zajawek.
Hasło urban jungle po raz kolejny symbolizuje przestrzeń, w której odbywa się festiwal – zielony plac przed Impartem zlokalizowany w sercu Wrocławia, ale także nasze oryginalne wybory muzyczne, które tę przestrzeń wypełniają. Na scenach WROsoundu jest miejsce na dobry rap, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę i songwriterów z unikalnym przekazem.
Nadal zależy nam nie tylko na dobrej muzyce, staramy się także wdrażać metodę less waste w organizacji i realizacji wydarzenia. Przerabiamy nośniki reklamowe na torby używane przez lata, zapewniamy bezpłatny dostęp do wody, ograniczamy druki, ułatwiamy udział w zrównoważonym transporcie, jeździmy elektrycznymi autami, ograniczamy plastik do minimum, scenografię budujemy z rzeczy używanych lub żywych roślin.
Pracujemy z odpowiedzialnymi partnerami. Wśród nich znajdują się m.in: Motorpol Wrocław, Ekosystem, MPWiK, Dotlenieni.org, Nextbike, Wynalazki, Pan Kwiaciarz, Trashki Upcycling.

W 2022 roku we wrocławskim lesie Osobowickim posadziliśmy 1000 sadzonek dębu szypułkowego (WROsoundowy las) – przy współpracy ze start-upem Dotlenieni.org oraz ekipą Motorpol Wrocław.

WROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUNDWROSOUND

NIE PRZEGAP NICZEGO W DNIU FESTIWALU

Ściągnij naszą apkę

WROAPP

ORGANIZATOR
Strefa Kultury Wrocław
ul.Ruska46A wejście B lok. 20

BOOKING
Strefa Kultury Wrocław
wrosound@strefakultury.pl

PROMOCJA
Daria Kubasiewicz
daria.kubasiewicz@strefakultury.pl

PARTNERZY I GASTRONOMIA
Alicja Leśniowska
alicja.lesniowska@strefakultury.pl