wrosound.com

Drugie ogłoszenie WROsoundu: Bisz, susk, Oxford Drama, imasleep

Rapowy girls band, twórcy bezpretensjonalni, poetycki rap i artpopowy duet. Poznaliśmy kolejnych artystów festiwalu WROsound.

Wrocławski festiwal ogłosił kolejnych wykonawców, którzy dołączą do line-upu, w którym już jest Christian Löffler, Małpa, który zagra cały album „Kilka numerów o czymś”, Lordofon, Kasia Lins oraz duet Jeszcze. Impreza obchodzi w tym roku 15 lat istnienia, więc na program złożą się projekty specjalne, powroty ulubionych artystów oraz silna reprezentacja lokalnej sceny „Tak Brzmi Wrocław”.

Na scenie głównej zobaczymy również Bisza. Rapera cenionego za swoją wyobraźnię literacką, zafascynowanego twórczością Gombrowicza oraz Davida Fostera Wallaca, który stawia na refleksyjny, poetycki rap. Artyście towarzyszyć będzie live band w składzie:  Monika Fortuniak, Marcel Witkowski i DJ Paulo. Festiwal otworzy susk & slotkakotka123 – rapowy girlsband, który płynie na fali buntu pokolenia Z. Za tłuste bity odpowiada slotkakotka123, a za wersy dotyczące tożsamości, pozycji kobiety i osoby queerowej w społeczeństwie oraz kryzysów zdrowia psychicznego – susk. Na scenie głównej zameldują się również wrocławscy artyści, którzy 3 lata temu zaprezentowali się w line-upie sceny „Tak Brzmi Wrocław”. Oxford Drama, czyli Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka szykują się do wydania swojego czwartego albumu – następcy doskonale przyjętego „What’s The Deal With Time?”. Krytycy opisują ich najczęściej jako „twórców bezpretensjonalnych”, ale sami uważają się przede wszystkim za słuchaczy, a dopiero potem muzyków. Ich koncert rozpocznie drugi dzień festiwalu.

Do sceny „Tak Brzmi Wrocław” dołącza duet imasleep, czyli dwójka przyjaciół, których połączył wspólny język twórczy i pasja. Tworzą art pop, z którym miksują różne style. Filip jest samoukiem gitary elektrycznej, akustycznej i basowej. Karol – wokalistą i tekściarzem, który śpiewa od szóstego roku życia, choć nie chodził do szkół wokalnych. Na swoim koncie mają już kilka singli, w tym utwór „pictures”, który trafił na ścieżkę dźwiękową serialu „BringBackAlice” produkcji HBO MAX.

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound, organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław, odbędzie się w dniach 19-20 lipca na placu przed Impartem. Bilety są dostępne na stronach: www.wrosound.com, www.biletyna.pl oraz www.eventim.pl. W pierwszej puli za pojedynczy bilet zapłacimy 119 złotych, 219 złotych za dwudniowy karnet.

19.07: Małpa gra „Kilka numerów o czymś”, Bisz, Lordofon, susk & slotkakotka123 i inni

20.07: Christian Löffler live, Kasia Lins, Oxford Drama, Jeszcze, imasleep i inni