Showcase jednej z najbardziej poważanych i najbardziej bezkompromisowych wytwórni w Polsce, znanej wcześniej jako Oficyna Biedota. Czerpiąc z ambientu oraz industrialu wytwórnia BDTA pokazuje oblicze Europejskiej Stolicy Kultury, którego próżno szukać na salonach i w najbardziej znanych klubach Wrocławia. Prowadzący całe to zamieszanie Michał Turowski wydaje płyty niemal własnoręcznie, ale jak sam mówi, nie chodzi tu o korzyści finansowe:

Poznałem całą masę świetnych ludzi, miałem powód, żeby zwiedzić konkretny kawałek Polski, a artyści, których wielbiłem za dokonania muzyczne, wydali u mnie swoje płyty. Praca we własnym labelu, na własny rachunek i możliwość poznawania tych wszystkich ludzi jest w pewnym stopniu spełnieniem marzeń.

Na 8. edycji festiwalu WROsound zaprezentują się trzy zespoły ze stajni BDTA: Urok, Mazut i Palcolor.

Na muzykę duetu UROK składają się zaklęcia uwite z plam, smoły, sampli oraz fragmentów słuchowisk parapsychologicznych. Każdy utwór stanowi swoiste gusło pomagające uporać się z klątwą rzuconą przez jedną z lichoradek. Urok poprzez wykorzystanie wokalnych sampli, elementów muzyki ambient, vaporwave czy new age w formie rytuałów przesuwa granicę i na nowo definiuje muzykę okultysyczną w post-internetowej erze.Kolejnym projektem szefa BDTA jest MAZUT. Dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione w śmieciach magnetofonowe taśmy, sample z kaset motywacyjnych i starych kaset wideo, mikrofon unitra, syntezatory, automat perkusyjny, kasetowy czteroślad, obskurna piwnica w centrum miasta, mazut. Analogowy rytmiczny hałas, czasem do zadumy, czasem do tańca, środek ciężkości balansuje w nieprzewidywalny sposób.

 


 


 

Natomiast za projektem PALCOLOR stoi Emil Macherzyński. W swojej muzyce inspiruje się takimi artystami jak Legowelt, Autechre czy Belbury Poly. Korzysta głównie z tanich analogowych syntezatorów, dzięki którym produkuje muzykę „dziwną i ładną”. Wydaje w wytwórni BDTA, sam prowadzi label Jasień, a ponadto grał na basie w grupie Złota Jesień. Solo lub z zespołem występował między innymi na OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka czy Art Meetings w Wilnie.