Centrum Sztuki Impart, na co dzień szacowna instytucja kultury, co roku zamienia się w multimedialne środowisko z pod znaku alternatywy i elektroniki. Festiwal WROsound całkowicie zmienia oblicze budynku przy Moście Grunwaldzkim – chociażby rok temu zorganizowaliśmy zapierający dech pokaz wizualizacji na koncercie Breslaux, oraz kameralne występy w Galerii ImpART. Podczas 8. edycji kontynuujemy ten interdyscyplinarny kierunek zapraszając do współpracy kilku artystów wizualnych. Ich twórcza obecność będzie widoczna dosłownie na każdym kroku, zainstalują bowiem swoje prace w niemal każdym zakątku Impartu.

Zapraszamy więc na spacer po zmienionej i bardzo alternatywnej przestrzeni WROsoundu.

dsc_1862

Najwięcej czasu spędzicie w sali kameralnej, gdzie odbędzie się większość koncertów. Jest do tego przygotowana znakomicie – zdemontowaliśmy scenę, wynieśliśmy podesty do siedzenia, tak żeby więcej miejsca zostało dla samej muzyki. Która będzie dochodzić ze wszystkich stron, bo dzięki głośnikom rozstawionym dookoła sali uzyskaliśmy dźwięk przestrzenny.

Nie ma sceny, bo grających rozstawimy na samym środku sali. Publiczność może odbierać widowisko z każdej perspektywy. Duży ekran pokaże wyjątkowe, przygotowane specjalnie na tą okazję wizualizacje; wystarczy tylko wspomnieć o VJ Emiko, która wystąpi z Agimem Dżeljilji.

Granie na środku, publiczność dookoła… czy czegoś Wam to nie przypomina? Zgadza się – Boiler Room. Największa telewizja muzyczna na świecie przeprowadza swoje klubowe transmisje właśnie w takiej formie i my w Imparcie także będziemy kręcić video. Strumień obrazu nie będzie wysyłany do Internetu, a do pomieszczenia kilka kroków dalej – przestrzeni Galerii Impart. Tam właśnie ustawimy strefę chillout z napojami i leżakami. Będzie można odpocząć w prawdziwie komfortowych warunkach nie tracąc nic z muzycznego widowiska.

ws15_bg1b

Zaraz obok Galerii mamy wejście do Klubu Autograf, który – zgodnie ze swoją nazwą – będzie przestrzenią elektronicznej muzyki klubowej. W piątek swój set złożony z „Wrocławskich Ścieżek” zagra Π², czyli didżejka Anka Pitu. Zaraz po niej premierowy koncert duetu KVBA, a dzień później wydarzenie wyjątkowe – showcase wytwórni U Know Me Records. Do późnej nocy (lub samego rana) zagrają największe gwiazdy tej niezwykle ważnej wytwórni: Sonar Soul, wrocławski producent EN2AK, Marek Pędziwiatr i Spisek Jednego oraz założyciel UKM Marcin 'GROH’ Grośkiewicz.

Jak wspominaliśmy już wcześniej, WROsound to właściwie festiwal wizualno-muzyczny. Impart wypełni się pracami artystów, którzy przyjeżdżają specjalnie na 8. edycję WROsoundu. Łukasz Cieślak aka z Bałut przygotuje stolik i instalacje audiowizualną ze sobą w jednej z głównych ról. W niżej położonych przestrzeniach Impartu będzie można zobaczyć projekcję z dźwiękiem, której autorką jest Aleksandra Chciuk

monika-zawadzki-1

Swoje prace graficzne przedstawi duet DWA ZETA (Czajkowski/Zajączkowska). Natomiast twórczość Stefana Bruggemanna i Moniki Zawadzki będzie prezentowana w poziomie – żeby się przekonać co to będzie, zapraszamy do Galerii.

ED Sontag przygotuje dla odbiorców WROsoundu performans delegowany w Galerii.

Chętnych do obejrzenia tych wszystkich treści audiowizualnych zapraszamy już w ten weekend, 16 i 17 grudnia do Impartu.