Artist Header
  • Location Czechy
  • Book Tour
  • Awards
  • Social Connect

Ventolin to „Live PA project” Czecha Davida Doubka (MVAV, Kazety). Rozbrajający szoł, szalone tańce, jaśniejące światła, muzyka elektroniczna miksowana na żywo za pomocą przeróżnych urządzeń, kultowe mikrofony tesla oraz grundig i animacje wykonane przez VJ’a Majstrstyk.

„Live PA” to szczególny kryptonim dla performansu muzyki elektronicznej. Granie na żywo z elektronicznymi instrumentami może wydać się dziwne, ale zasługuje na specjalną nazwę w odróżnieniu od klasycznego podział na bycie muzykiem i DJ’em. Oznacza to „pojawienie się na żywo we własnej osobie”  co gładko łączy ironię i głębię grania elektroniki na żywo.  Na początku były występy koncertowe, dopiero później wyłoniły się z tego nagrania studyjne.

Audiowizualny szoł Ventolina miał miejsce na takich festiwalach jak Tauron Nowa Muzyka, Wilsonic, czy Summer of Love, gdzie artysta grał u boku takich gwiazd jak Moderat, Modeselector oraz The Presets.

Jego pierwsza EPka Mžitky (Mikinikill) została wydana w 2009 roku, a w 2012 ukazał się debiut długogrający Totem. Następna mała płyta nazwana Playbour będzie miała swoją premierę jeszcze w 2015 roku, w którym zostanie także pokazany film dokumentalny o Ventolinie.

Jego ostatni album Supersonic Extended jest dostępny na kasetach magnetofonowych limitowanego nakładu 33 kopii, ale można go też ściągnąć za darmo ze strony internetowej.

Strona www : http://ventolin.cz/

Facebook :  https://www.facebook.com/Ventolin-155412467805236/

muzyka : https://soundcloud.com/ventolin/sets/totem

dźwięki : Acid House/Noise/Live electronics/Live PA

My Albums

Browse my albums