Sokół

Sokół po 20 latach na polskiej scenie muzycznej oraz 10 płytach wydanych w ramach różnych projektów prezentuje swój pierwszy solowy album. „Wojtek Sokół” to trzynaście całkowicie nowych i różnorodnych utworów. Album jeszcze w preorderze osiągnął status złotej płyty, dzięki ogromnemu zaufaniu fanów do artysty.

Liryczna pomysłowość i nieprzewidywalna narracja Sokoła w połączeniu z różnorodną stylistyką producentów, których artysta zaprosił do współpracy to coś, na co warto było czekać tak długo. Premierowy materiał to także pierwszoligowi goście, którzy stanowią przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz przede wszystkim hip-hopowej. Wybór gościnnych występów, na które Sokół zdecydował się na nowym albumie to niezbity dowód na to, że jest artystą, który z łatwością łączy różne światy i style.

Wśród gości, których można usłyszeć na „Wojtek Sokół” LP, znaleźli się: Taco Hemingway, PRO8L3M, Hewra, Igo z duetu Bass Astral, Lena Osińska z zespołu Sonar i finalista „Voice Of Poland” — Mateusz Krautwurst. Na albumie pojawia się także głos zmarłego tragicznie w 1991 roku Andrzeja Zauchy. Za różnorodny klimat utworów odpowiadają m.in. Bartosz Kruczyński — jedna z najciekawszych figur alternatywnej sceny elektronicznej, znany z producenckiego duetu Ptaki, oraz aliasów Pejzaż i Earth Trax, Duit, połowa duetu PRO8L3M, czyli Steez83, oraz cenieni producenci związani ze sceną rapową tacy jak WOWO, Broke Boys, Magiera, czy znany z działalności w grupie Molesta — DJ B.

We Wrocławiu artyście towarzyszyć będą Marysia Starosta, Pono i Hewra.