SOHN

Zamieszkały w Londynie autor tekstów i twórca muzyki elektronicznej Toph Taylor rozpoczął swoją karierę jako SOHN w 2012 roku od opublikowania kilku kawałków w Internecie, co ostatecznie doprowadziło do nagrania epki zatytułowanej „The Wheel”, wydanej na 12 płycie winylowej nakładem wytwórni Aesop Label.

Brzmienie zaoferowane przez SOHNa stanowiło połączenie muzyki uduchowionego tekściarza i wokalisty z abstrakcyjnymi elektronicznymi beatami, gorąco przyjęte przez krytyków i fanów, które przyniosło muzykowi szeroki rozgłos. Niedługo potem kontrakt z artystą podpisała wytwórnia 4AD, nakładem, której ukazało się kilka singli zapowiadających debiutancki album zatytułowany „Tremors”, który ukazał się na rynku w kwietniu 2014 roku.

Przed wydaniem albumu, Taylor pracował nad remiksami i różnymi formami współpracy z artystami takimi jak Rhye czy Lana Del Rey. W czasie prac nad drugim albumem, wydanym w 2016 roku „Rennen”, Taylor zdecydował się na bardziej oszczędne podejście, podkreślając elementy wokalne i melodyczne poprzez wykorzystanie mniejszej ilości warstw w każdym utworze. Na początku 2018 roku, zapowiadając swoją europejską trasę koncertową, Taylor wydał dwa klimatyczne single „Hue” oraz „Nil”.