Artist Header
  • Location
  • Book Tour
  • Awards
  • Social Connect
Night Marks Electric Trio + Paulina Przybysz + Ras (Rasmentalism)
Marek Pędziwiatr: keyboards, vocal Adam Kabaciński: bass Spisek Jednego: beats
Zauważeni przez Maceo w audycji "Kosmos" Radia Roxy od razu przyciągnęli uwagę swoim oryginalnym stylem. Absolwenci wydziału Jazzu w Katowicach Marek Pędziwiatr (klawisze,wokal) oraz Adam Kabaciński (bass, klawisze) wraz z producentem Spiskiem Jednego (Piotr Skorupski) w ciągu 3 lat zdobyli uznanie fanów oraz takich osobowości jak Gilles Peterson, Lefto czy Bilal.  
NMET właśnie wydali w cenionej U Know Me Records swoją debiutancką płytę. Ich wspólna, muzyczna przygoda trwa już kilka lat. Na swoim koncie mają remiksy utworu Envee’go („Love Theories”) i Roberta Glaspera („Move Love”), który zdobył wysokie, 5. miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym przez legendarny Blue Note. Wystąpili gościnnie na płycie En2aka (fenomenalny „Trust Bust”). Night Marksów nie zabrakło również na „Niewidzialnej Nerce". Ten konceptualny projekt stanowiący hołd młodej gwardii muzyków dla pionierskich czasów kultury hip-hop w Polsce sprawił, że słuchacze doczekali się nowej wersji „Dźwięków Stereo” oraz "Śródmieścia Południowego”.  
Singiel „Glorious Tune” nagrany z amerykańskim raperem Raashanem Ahmadem, „Leki” nagrane z legendarnymi w Polsce siostrami Przybysz oraz "Walk Inside Your Dream” z udziałem AB z Waszyngtonu to oficjalne zapowiedzi ich długo oczekiwanej, debiutanckiej EPki, która w sierpniu 2014 ukazała się nakładem wytwórni U Know Me Records. Niesamowitą okładkę wyróżnioną w wielu konkursach namalował Radek Drutis.  
W lutym 2014 NMET wystąpili na żywo w Polskiej Telewizji (TVP1), w maju na żywo zagrali w Polskim Radiu (Trójka), gdzie po raz kolejny udowodnili, że ich największym atutem są występy na scenie. Przekonał się o tym współpracujący z zespołem Raashan Ahmad, który zaprosił NMET w 2013 roku na wspólną trasę po Francji oraz na festiwal do Kazachstanu. W 2014 roku Night Marksi pojawili się największych festiwalach w Polsce: Weekender, Opener i Tauron Nowa Muzyka. Pod koniec roku zostali nominowani przez Aktivista do nagrody Artysta Roku. Ostatnie miesiące to głównie występy zagraniczne (Lizbona, Tallin Music Week czy prestiżowy cykl Jazz re:freshed w Londynie, festiwal StreoLeto w St. Petersburgu i Moskwie oraz Zandari w Korei). Aktualnie zespół pracuje nad nowym materiałem.

foto: Aleksandra Macewicz

My Albums

Browse my albums