MIN t to pseudonim artystyczny wokalistki, kompozytorki i producentki Martyny Kubicz, urodzonej w 1994 roku we Wrocławiu. Po raz pierwszy zyskała popularność w Polsce  dzięki wydawnictwu „Turn The Lights Down”, który został wydany w 2016 roku. Singiel „Goodbye to the Lullaby” szybko stał się hitem polskiej undergroundowej sceny klubowej. Jej muzyka to eksperymentalny neo-soul, który łączy z minimal-electro czy popem, zawsze starając się przełamać konwencje gatunku. Ten sposób myślenia o brzmieniu ugruntował się w niej jako artystce już we wczesnych latach szkolnych, gdy odkryła swoją miłość do swobodnej formy muzyki jazzowej. MIN t ignoruje muzyczne granice, prezentując autorską wizję twórczą także podczas koncertowych aranżacji na żywo.

Kariera muzyczna Martyny Kubicz rozpoczęła się w wieku siedmiu lat, gdy rozpoczęła grę na pianinie. Z wyboru. Wkrótce zaczęła ćwiczyć w szkole, skupiając się na muzyce klasycznej, ale to nie zaspokoiło jej ciekawości; ostatecznie odkryła swoją miłość do jazzu, który okazał się furtką dla artystycznej wolności. W tym czasie odkryła także swój głos, czyli kolejny instrument i sposób wyrażania siebie.

 

W wieku 20 lat przeniosła się do Berlina, gdzie ukończyła studia w szkole muzycznej BIMM. Po niespełna trzech latach koncertowania w Europie i w całej Polsce oraz wydanym w 2016 własnym sumptem „Turn the Lights Down EP”, wrocławska kompozytorka, producentka, pianistka i wokalistka MIN t podejmuje najważniejszy w swojej dotychczasowej karierze krok. Późną jesienią 2017 roku nakładem niezależnej wytwórni Regime Brigade ukazał się debiutancki, długogrający album artystki zatytułowany „Assemblage”. Ten niepowtarzalny materiał to niezwykle dojrzały i niezrównanie bogaty kolaż przejmującego neo-soulu, hipnotyzującego downtempo, eksperymentalnego hip-hopu, mrocznej elektroniki głęboko zakorzenionej w IDM-owej tradycji, żywych bębnów i przesterowanych gitar. Album znalazł się wśród najlepszych polskich płyt roku 2017 według m.in.: Gazety Magnetofonowej, Onetu, czy Soundrive’a. Martyna została także wyróżniona w plebiscycie Gazety Wyborczej Sanki na drugim miejscu wśród debiutów roku (polski odpowiednik BBC Sound Of).

 

Najnowszy single MIN t „Start Dancing” czy „Rhythm of Your Blues to kolejny etap artystycznej podróży i ewolucji brzmienia w jej twórczości. Drugi album już wkrótce.