Michael Kiwanuka

Michael Kiwanuka jest młodym muzykiem z północnego Londynu. Jego debiutancki album, wydany w 2012 roku zatytułowany „Home Again”, zdobył powszechne uznanie krytyków, zarówno dziennikarzy, jak i innych muzyków, którzy chwalili przede wszystkim niezwykle miękki i uduchowiony głos Michaela, który przywołuje na myśl największe gwiazdy naszych czasów. Pomimo wyczerpującego harmonogramu trasy koncertowej, na którą artysta wyruszył po sukcesie swojego wydawnictwa, Michael znalazł czas na owocną współpracę z innymi muzykami.

W 2012 roku muzyk trafił do studia z Danem Auerbachem z zespołu The Black Keys, z którym nagrał singiel „Lasan”, natomiast rok później Michael został zaproszony przez Jacka White’a do jego studia w Nashville, gdzie powstały dwa utwory duetu — nowy utwór „You’ve Got Nothing To Lose” oraz cover utworu „Waitin’ Round To Die” Towna Van Zandta. Piosenki zostały wydane wiosną 2014 roku na 7-calowej płycie winylowej jako część serii „Blue Series” wytwórni Third Man Records.

Pod koniec 2015 roku Michael wrócił do studia, aby rozpocząć trwającą rok pracę nad swoim niesamowitym drugim albumem. Krążek wyprodukowany przez utalentowanych producentów — Danger Mouse’a i Inflo — to materiał, który przerósł wszelkie oczekiwania i uprzedzenia oraz całkowicie wstrząsnąć każdym ze słuchaczy.

Drugi album artysty zatytułowany „Love & Hate” pokazał, że Michael Kiwanuka to nie tylko świetny brytyjski wokalista, ale także innowacyjny i trudny do sklasyfikowania autor tekstów.