Artist Header
  • Location Czechy
  • Book Tour
  • Awards
  • Social Connect

Kyklos Galakticos to zespół, który tworzy muzykę nowej generacji. W poszukiwaniu własnego brzmienia czescy artyści burzą podziały pomiędzy wszystkimi najbardziej innowacyjnymi gatunkami muzyki: rap electroacoustic experimental noise. Bazując na tradycji hip hopu skupiają się nie na melodiach, ale słowach i znaczeniach - ich najnowsze wydawnictwo to miks poezji, banalności, dziwaczności i ironii. W utworach na albumie "mezi lovci mezer" wykorzystują słowa awangardowego francuskiego dramaturga, pisarza, reżysera - Antonina Artruda, kubańskiego poety, pisarza i dramaturga Reinaldo Arenas, czy też malarza Vladimír Kokolia.

Dźwięki na najnowszym albumie są bardzo elektroniczne, a pojedyncze kawałki skaczą z gatunku na gatunek. Album zbiera bardzo pochlebne recenzje praktycznie z każdej strony muzycznego światka. Magazyn FullMoon określił twórczość KG w następujący sposób : "The Knife ze swoim techno zrobiło to samo co Kyklos ze swoim rapem" Członkowie zespołu poza sztuką muzyczną aktywnie poruszają się także w kręgach teatralnych, tanecznych przedstawieniach, performance,

Czeski zespół najczesciej gra swoje koncerty w samym środku publiczności, która stoi wokół nich z najbliższej odległości obserwując w jaki sposób Kyklos Galakticos wykorzystują swoje instrumenty: elektroniczne sample, klawisze syntezatorów, iPada i własnoręcznie wykonane przeszkadzajki perkusyjne. Kładą bardzo duzy nacisk na improwizacje, dzięki czemu niektore szkice utworów na oczach publiczności przeobrażają się w skończone kompozycje dopasowane do unikatowego charakteru występu.

Debiutancki album nagrywali w duecie. Przy pracach nad nowym albumem towarzyszyła im Michaela, która stała się stałym członkiem zespołu poszerzając skład do rozmiarów tria. Koncert na festiwalu WROsound bedzie ich pierwszym występem w Polsce.

Jan Burian (lyrics, vocs, Little DeFormer 2, OP-1,  Nord Drum 2)
Jaroslav Hrdlička (lyrics, vocs, MPC 500, Waldorf Pulse 2, cow horn)
Michaela Švédová (vocs, OP-1, Roland SP-404sx, iPad)
dźwięki: rap/ hip-hop / electroacoustic / experimental / noise / other

My Albums

Browse my albums