Artist Header
  • Location
  • Book Tour
  • Awards
  • Social Connect
Marcin 'groh' Grośkiewicz - muzyczny świat poznawał organizując koncerty i pracując w lokalnym radiu w rodzinnym Włocławku, po przeprowadzce na studia do Warszawy był współtwórcą winylowej wytwórni hip-hopowej (2002), następnie z sukcesami zaczął sprzedawać winyle w świat, dzięki założonej w 2008 roku oficynie Funky Mamas And Papas, ale przełomowym momentem było stworzenie kolejnej wytwórni skoncentrowanej na płytach winylowych, czyli U Know Me Records (2010).
Łącząc świat szeroko pojętej elektroniki z innymi gatunkami wydał przez ostatnie 5 lat ponad 30 winyli, które utorowały wielu artystom drogę do klubów, festiwali i rozgłośni radiowych na całym świecie. Od kilku lat regularnie pojawia się na branżowych festiwalach (The Great Escape, Eurosonic, Reeperbahn, CMJ). Ostatnio poza wydawaniem zaangażował się bardziej w rozwój nowych projektów muzycznych, jako menadżer (Night Marks Electric Trio, SONAR, SOTEI).
Nie tracąc kontaktu z trendami nieprzerwanie od kilkunastu lat kontynuuje karierę didżeja (w tym roku pojawił się ze swymi winylami m. in. w klubach w Japonii, Moskwie i Berlinie), a od września 2015 wrócił do korzeni i prowadzi cotygodniową audycję U Know Me Radio na falach stołecznego Radia Kampus.
foto: Filip Blank

My Albums

Browse my albums