Artist Header
  • Location Polska
  • Book Tour
  • Awards
  • Social Connect
 

Endy Yden to pseudonim Andrzeja Strzemżalskiego - kompozytora, autora tekstów, producenta i wokalisty. Niektórzy mogą go kojarzyć z nieistniejącej już grupy LOV oraz międzynarodowego projektu Eklektik Session. Od pewnego czasu, poza pracą filmową i teatralną, skoncentrowany jest na twórczości solowej.

Kiedy zamieścił swoje dwa numery na Soundcloudzie, wystarczyły 24 godziny, by usłyszało je ponad 2000 osób. To wszystko zadziało się zupełnie spontanicznie i wirusowo. Jego muzyka to eklektyczny miks estetyki rokendrolowej z przestrzenną, ale też ciemną i brudną elektroniką. Wśród swoich inspiracji wymienia Talk Talk i Davida Bowie.

Endy Yden tworzy, nagrywa i produkuje samodzielnie, ale na koncertach towarzyszy mu grupa niezwykłych muzyków - Marcin Karel (Frühstück), Kamil Pełka (Night Out, Anita Lipnicka) i Wojciech Buliński (współpracuje z Mikromusic i Katarzyną Groniec). Od niedawna Endy związany jest z wytwórnią Nextpop, znaną ze współpracy z takimi artystami jak Kari, Bokka i Fismoll. Słuchacze i przedstawiciele mediów zgodnie uznają, że pierwszy album

Endy'ego, który ma się ukazać na przełomie 2015 i 2016 roku będzie jednym z najważniejszych polskich debiutów ostatnich lat.

Facebook: facebook.com/endyyden

Soundcloud: soundcloud.com/endy-yden

Instagram / Twitter: @endy_yden

dźwięki: electronic live act

My Albums

Browse my albums