Niewielu artystów uosabia termin one-man show lepiej niż Benjamin Stanford, znany jako Dub FX.

Dla tych, którzy nie znają jego twórczości, Dub FX jest ulicznym performerem, artystą nagrywającym i producentem  słynącym z tworzenia skomplikowanych i imponujących utworów w całości samodzielnie. Używając różnych metod wokalnych i nagrywając je do urządzeń służących do zapętlania i tworzenia efektów dźwiękowych, potrafi manipulować swoim głosem w niewiarygodny sposób, tworząc przed publicznością warstwowy krajobraz dźwiękowy.

W 2006 roku, kiedy media społecznościowe były na fali wznoszącej, Dub FX spakował się, wskoczył do samolotu i opuścił Melbourne, aby spełnić swoje marzenie o podróżowaniu po Europie. Dla Benjamina jego talent muzyczny i występy uliczne miały być tylko sposobem na sfinansowanie przygody. Wszechświat miał jednak inne plany. 

„Przeszedłem drogę od mieszkania w vanie i jeżdżenia samochodem na każdy koncert występując po drodze na ulicy, do latania klasą biznesową na największe festiwale na świecie”

– Dub FX

W ciągu ostatnich trzynastu lat Dub FX wydał sześć płyt, sprzedał ponad 150 000 albumów, występował na największych festiwalach, zgromadził ponad 200 milionów wyświetleń na YouTube i zbudował imponującą obecność w mediach społecznościowych. A wszystko to bez obecności w komercyjnym radiu czy telewizji.