Alex Smoke (Alex Menzies) to pochodzący z Glasgow producent muzyki elektronicznej. Do tej pory wydał 5 albumów oraz niezliczoną liczbę singli jako Alex Smoke and Wraetlic. Jest również wziętym remikserem współpracującym ze wszystkimi: od Steve’a Reicha po Depeche Mode. Bardzo dużo koncertuje, występując na żywo na całym świecie.
Wykształcenie w muzyce klasycznej zaowocowało również kompozycjami dla muzyków orkiestrowych. Ponadto Alex tworzy ścieżki dźwiękowe do filmów, a także dla telewizji, a w ostatnim czasie współpracuje z wysoce cenioną orkiestrą Scottish Ensemble nad pełną partyturą do filmu „Faust” z 1926 roku i opracowuje aranżacje dla seriali „Order & Disorder” oraz „Mechanical Marvels” kręconych przez BBC. Często współpracuje również z cenioną artystką Florence To tworząc przestrzenne instalacje świetlne o nazwie CØV, a w tej chwili pracuje nad serią elementów różnej wielkości zagłębiając się w świat rytualnych dźwięków oraz muzyki modalnej.

Alex Smoke: Love Over Will

Mocno wyczekiwany LP „Love Over Will” ukazał się 22 stycznia. To efekt kolejnej, trzeciej współpracy Alexa Smoke’a z grupą R&S i dalszego zgłębiania tematu wokalu, czym zainteresował się już we wcześniejszym, pobocznym projekcie o nazwie Wraetlic. Wraz z nowym albumem Alex zadebiutował zupełnie nowym występem na żywo w London’s Pickle Factory, który odbył się 28 stycznia – zrezygnował ze zwyczajowej aranżacji parkietu na rzecz intrygującego pokazu animacji autorstwa Florence To. Album został dobrze przyjęty i otrzymał 8/10 w recenzji Mix Mag, 8/10 od DJ Mag, The Quietus & The Clash.

WIĘCEJ:
https://alexsmoke.com/
https://www.facebook.com/alexsmokemusic
https://www.discogs.com/artist/199690-Alex-Smoke


http://www.lb-agency.net/artists/alex-smoke/