Addison Groove (Antony Williams) zaistniał na scenie pod zupełnie innym pseudonimem. Nagrywając jako Headhunter i wydając albumy oraz single na winylach 12″ od 2007 roku pod egidą kultowej wytwórni Tempa, artysta osiągnął status legendy na scenie dubstepowej. Jego wyjątkowe utwory zostały wydane przez wytwórnię aż siedem razy – do tej pory jedynym innym artystą, któremu udał się ten wyczyn był Skream. Do 2010 roku wydawało się, że ta złota passa Headhuntera będzie trwała jeszcze wiele lat, lecz w pewnym momencie, zupełnie bez zapowiedzi, Williams wypuścił na świat jeden z najlepszych utworów ostatniej dekady – Footcrab – pod pseudonimem Addison Groove.

Footcrab natychmiast stał się fenomenem, zbierając świetne recenzje krytyków i osiągając komercyjny sukces na scenie muzyki dance. Utwór osiągnął olbrzymi sukces nie tylko wśród dubstepowych DJów, lecz także wśród sław muzyki house i techno, takich jak Aphex Twin, Surgeon, Ricardo Villalobos oraz Mr Scruff, pozwalając wielu nowym słuchaczom zapoznać się z muzyką artysty. Muzyka Addison Groove czerpiąca wpływy ze scen ghetto tek i juke w Chicago miała kolosalny i bezprecedensowy wpływ na scenę muzyki bass w Wielkiej Brytanii, budząc ogromne zainteresowanie tymi stylami zarówno wśród muzyków, jak również słuchaczy.

Korzystając z okazji artysta w zawrotnym tempie opracował program klubowy, który miał okazję zaprezentować w najsłynniejszych klubach na całym świecie, w tym w londyńskim klubie Fabric oraz berlińskim Berghain. Na swojej trasie koncertowej, obejmującej Stany Zjednoczone, Australię, Nową Zelandię i wiele klubów w Europie, Williams prezentuje swoje wyjątkowe hybrydowe brzmienia słuchaczom na całym świecie.

ADDISON GROOVE [UK]

Wytwórnia: 50 Weapons / Hyperdub/ Swamp 81

WIĘCEJ:

https://earth-agency.com/artists/addison-groove/

Nowa EP’ka (18.10.2017 r.): https://www.discogs.com/Addison-Groove-Bim-Sanga-Where-Are-The-People-EP/release/11026315