Artist Header
  • Location
  • Book Tour
  • Awards
  • Social Connect
A_GIM z gościnnym udziałem Noviki i Klarka (Kamil Durski z zespołu Lilly Hates Roses) z wizualizacjami Macieja Szupicy  
Agim Dżeljilji to jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce.  
Tworząc grupę Őszibarack, od 2004 roku wydał cztery albumy długogrające, których powodzenie zaowocowało występami na wielu zagranicznych festiwalach (m.in. Eurosonic czy Europavox). W międzyczasie, jako producent współpracował z zespołem Husky. Przez ostatnie lata, wraz z Igorem Pudło ze Skalpela i Jankiem Młynarskim współtworzył projekt Nervy, łącząc swoje fascynacje brzmieniem syntezatorów z żywym instrumentarium (wspaniały występ na WROsound 2014).  
Dziś kontynuuje działania pod tym szyldem w pojedynkę, wspierany przez sekcję dętą, z którą w maju tego roku występował na żywo w kultowym berlińskim Berghain. A_GIM to też producent, który chętnie wciela się w rolę remiksera, biorąc na warsztat m.in. kompozycje Noviki, Hey czy Baascha. Z tą pierwszą współpracuje na stałe, mając duży wpływ na brzmienie jej kolejnych wydawnictw. I choć praca grupowa wychodzi mu wyjątkowo dobrze, o czym świadczą również ostatnie poczynania w składzie orkiestry Męskiego Grania, artysta postanowił w końcu spróbować swoich sił solo. Pora, by poznać kolejne oblicze tego niezwykle utalentowanego muzyka!  
Silne inspiracje atmosferą berlińskich klubów, współczesną sceną techno i bogaty warsztat - tak w skrócie można opisać to, co dziś ma do zaprezentowania A_GIM. Jego pierwszy singiel „RAJKA” w umiejętny sposób łączy ze sobą transowe, minimalistyczne syntezatory i charakterystyczny wokal Klarka (Kamil Durski z Lilly Hates Roses). Uzyskane brzmienie przywodzi na myśl twórczość artystów związanych z takimi labelami jak BPitch Control, czy Kompakt Records. Całości dopełnia klip autorstwa Monsieur Zupica oparty na wizualizacjach przygotowanych przez Krzysztofa Głażewskiego.  
„RAJKA” jest pierwszą zapowiedzią EP'ki, która ukaże się jesienią tego roku.  
 
foto: Zosia Paśnik

My Albums

Browse my albums