Addison Groove, brytyjska ikona muzyki bass i twórca Footcrab – jednego z najlepszych kawałków ostatniej dekady, zagra we Wrocławiu w ramach 9. edycji festiwalu WROsound (1-2 grudnia) pod kuratelą Marcina Cichego. W Imparcie wystąpią także m.in. Alex Smoke, Lone i Long Arm oraz Coals, Kroki, Janka i Normal Bias. Bilety i karnety w sprzedaży.

Addison Groove (Antony Williams) zaistniał na scenie muzycznej pod pseudonimem Headhunter. Wydając albumy oraz single na winylach 12″ pod egidą kultowej wytwórni Tempa, artysta osiągnął status legendy na scenie dubstepowej. Jego wyjątkowe utwory zostały wydane przez label aż siedem razy – do tej pory jedynym artystą, któremu udał się ten wyczyn był Skream. W 2010 roku, pod pseudonimem Addison Groove, Williams wypuścił na świat jeden z najlepszych utworów ostatniej dekady. Footcrab stał się fenomenem, zbierając świetne recenzje krytyków i osiągając komercyjny sukces na scenach dance, house i techno. Muzyka Addisona Groove’a, czerpiąca wpływy ze scen footwork i juke w Chicago, miała kolosalny i bezprecedensowy wpływ na scenę muzyki bass w Wielkiej Brytanii. Artysta wystąpi we Wrocławiu 2 grudnia.

Kuratorem prezentującej „wrocławskie brzmienie” imprezy jest w tym roku Marcin Cichy z grupy Skalpel. – WROsound to świetna okazja, by zorganizować festiwal… moich marzeń. Zaprosić artystów, których lubię i którzy wywarli na mnie wpływ. Zrobić coś, na co chętnie sam bym przyszedł – komentuje. Podczas festiwalu Cichy zaprezentuje premierowo nowy materiał swojego solowego projektu Meeting by Chance, który wkrótce wydany zostanie przez jedną z najstarszych alternatywnych wytwórni R&S Records. W ramach showcase’u brytyjskiej oficyny wystąpią również Alex Smoke i Lone. Z drugiego krańca Europy przyleci do Wrocławia pochodzący z Sankt Petersburga Long Arm.

Polskie składy na WROsound to przede wszystkim premiery – debiutancka płyta zespołu Coals, pierwszy występ tajemniczego projektu Janka, dubowy Normal Bias czy nieznany jeszcze szerszej publiczności wrocławski zespół Żółć. Oprócz tego triumfalne zakończenie przygody z debiutancką płytą zespołu Kroki. Z Islandii przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska Club Alpino, projekt wrocławskiego muzyka Marka Jeżyny.

1 i 2 grudnia Impart zamieni się w wypełnioną niecodziennymi brzmieniami przestrzeń klubową z trzema scenami i chillout roomem. Bilety na jeden z festiwalowych dni i karnety na cały festiwal dostępne są w przedsprzedaży w limitowanej puli w cenie 30 zł za dzień i 50 zł za karnet. Po jej wyczerpaniu odpowiednio – 40 i 60 zł. W czasie imprezy wejście na koncerty kosztować będzie 50 (bilet jednodniowy) i 80 zł (karnet).

Karnet – http://bit.ly/9WROsound_karnet
01.12. – http://bit.ly/WROsound_Dzien1
02.12. – http://bit.ly/WROsound_Dzien2