1. Jak skomentujesz pogłoski jakoby VENTOLIN miał związek z tajemniczymi medykamentami? (Ponoć to nazwa jakiegoś inhalatora)

Nazwa wzięła się z normalnego, zwyczajnego lekarstwa, które znają dobrze wszyscy cierpiący na pewien rodzaj astmy – i ja także z niego korzystam. To sprej, który aplikujesz sobie kiedy masz atak astmy. Właściwie, to musiałem korzystać z tego bardzo często podczas mojego pierwszego występu i znajomi nadali mi taką ksywkę. Teraz przypomina mi to mnie samego z tamtych lat.

2. Kojarzysz kogoś z wrocławskiej sceny muzyki elektronicznej?

Ojej, przepraszam, ale chyba nie. Z Polski znam Napszyklat, Syny, RSS Boys, Gaap Kvit, Krojca, Souvenir de Tanger ale wydaje mi się, że żadna z tych kapel nie pochodzi z Wrocławia. Mam nadzieję, że dostanę jakieś rekomendacje.  

3. Czy muzyka jest twoim sposobem na zycie, czy masz jakąś pracę?

Muzyka jest bardzo istotną częścią mojego życia, prawie jak zawód, ale jako wsparcie muszę mieć też normalną pracę, co w moim przypadku jest uczeniem na uniwersytecie.

4.  Najczęściej współpracuję z Rodiną (kolektywem artystów wideo) i każdy teledysk, który robimy razem ma inną historię. Przy Totemie wyszliśmy od muzyki i tekstu i za tym podążyła dalsza idea. Z teledyskami Dutch Education i Supersonik Tereza Ruttler z Rodiny wpadła na pomysł jak polityka oszczędnościowa mogła stworzyć zespół i jak może wyglądać nowoczesna “zabawna” eksploatacja ludzi. A ja napisałem do tego tekst i muzykę piosenki.

W styczniu 2016 roku Ventolin i polski zespół RSS Boys wydadzą wspólną EPkę i razem z nią pojawi się interaktywny teledysk do mojego remixu ich piosenki 00P!. Video będzie stworzone za pomocą podświadomości youtubowej przez zaproszenie do zabawy samych widzów.