LEGENDARNY AFROJAX

  1. Co jest Twoim najważniejszym muzycznym dzieckiem? To dziewczynka czy chłopiec?

Z moich muzycznych dzieci żadne nie wyrosło na dyrektora, ordynatora ani prokuratora, wszystkie były całe życie na zasiłku i kiedy wszystkie umrą, to ich ciała zostaną odkryte w stanie kompletnego rozkładu. Żadne nie jest ważne, chyba że dla mnie – absurdalnie dumnego rodzica. Nie mówmy o tym, bo zaczynam kurwa chlipać.

  1. Grasz podczas weekendu zamknięcia ESK, to jak jest z tą Kulturą  w narodzie?

Jest znakomicie: wszyscy wiedzą, kto to Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki i Zenon Martyniuk.

  1. Naprawdę nie masz żadnych kumpli wśród raperów?

Tak naprawdę to mam, ale o tym nie mówię – z obawy, że oni się do mnie nie przyznają, bo rapuję o gównie zamiast o rzeczach wzniosłych i głębokich.

 

groh-strona

Marcin 'groh’ Grośkiewicz

  1. Który z artystów U Know Me Records najszybciej zdobędzie nagrodę Grammy?

Nie jesteśmy zrzeszeni w USA, więc dyplomatycznie wybrnę z odpowiedzi. Choć myślę, że czerpanie z dorobku naszych producentów przez asów pokroju Kanye to tylko kwestia czasu (jak to śpiewa Marek Pędziwiatr – It’s just a matter of time).

  1. Założyciel DFA Records, James Murphy bryluje na festiwalach jako frontman LCD Soundsystem. Myślałeś o założeniu własnego zespołu i kto znalazłby się w jego składzie?

Od dawna chodzi mi to po głowie, bo już mam dość siedzenia nad umowami.

Najchętniej założyłbym orkiestrę złożoną z całej familii U Know Me i ruszył z ekipą na podbój świata.

  1. Gdyby poprosić Cię o komentarz w 3 zdaniach do każdego grającego z UKM na tegorocznym WROsound wyszłaby duża rozprawka. To może zareklamujesz showcase? ;]

Przybywamy do Was w bardzo silnym składzie, bo SONAR to projekt, który zdecydowanie reprezentuje nowe w UKM, a NMET to już ugruntowane gwiazdy naszej oficyny i grające podkreślmy – u siebie. Do tego znakomici goście: Paulina i Ras. Przyznaję szczerze – nie mogę się doczekać tego wydarzenia. No i na deser after, gdzie użytek ze swoich płyt zrobią nasze didżejskie asy z Wrocławia i Warszawy. Będzie się działo!