Facebook Instagram

WROSOUND
PLAC PRZED IMPARTEM, WROCŁAW

 

WROsound to letni festiwal miejski organizowany przez Strefę Kultury Wrocław. Przez lata do programu (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymywała inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS, 2019 – Maciek Szabatowski, dziennikarz Radia RAM).

PRZEŁOMOWE ZMIANY

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową. Zmianie uległa data i miejsce wydarzenia – scena plenerowa stanęła w ukrytym na tyłach Impartu podwórku. Dziesiąte urodziny pod hasłem #backyard świętowaliśmy m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M.

NOWY FORMAT

Podczas edycji 2019 organizatorzy poszli o krok dalej i wykreowali nową, wypełnioną muzyką, przestrzeń na placu przed Impartem. Niezmienna pozostała ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na dobry rap, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. W czerwcu we Wrocławiu wystąpili m.in. Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA oraz Król.

2020/2021

Realizację edycji 2020 uniemożliwiła pandemia koronawirusa, dlatego Strefa Kultury Wrocław od razu skupiła się na przeniesieniu programu na przyszły rok. W 2021 roku WROsound odbędzie się w dniach 16-17 lipca.

Deklaracja dostępności